Batatina: Kosovë, një ditë kur ta marr besimin do të kualifikoj në Botëror ose në Evropian

Trajneri i Llapi, Tahir Batatina, ka reaguar pasi lojtari i tij Muhamet Hyseni shënoi në debutimin e ëndrrave për Kosovën.

Hyseni realizoi golin e barazimit për Kosovën ndaj Zvicrës. Paraqitje të mirë pati edhe lojtari tjetër i Llapit, Ilir Krasniqi.

E Batatina ka thënë se shumë persona nuk i kanë besuar e tash po ndjejnë xhelozi për të.

Postimi i plotë nga Tahir Batatina pa ndërhyrje:

“Urime për paraqitjen dinjitoze dhe luftën për fanellën e shtetit që me gjak e krijuam.
Super paraqitje nga djemtë e Superligës, në veçanti ajo e Ilir Krasniqit por ajo çka duhet të përgëzohet është paraqitja e sulmuesit të skuadrës sime, Muhamet Hyseni. Golin e parë në fanelën e Kosovës e shënoj një super gol.
E di se shumë persona nuk më kan besuar me vite por tash vetëm mund të xhelozojnë dhe me mbajt inate personale sepse përndryshe u dëshmua edhe një herë se jo rastësisht këtyre djelmoshave iu kam besuar dhe tash po na bëjnë krenar.
Kosovë dua të them se sot, nesër ose pasnesër një ditë kur ta marr besimin do të kualifikoj ose në Botëror ose në Evropian sepse ky mision me mbetët obligim shtetëror si qytetar i juaji dhe Kosovës.
TË DUA KOSOVA IME 🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰

Shaqiri: Duhet me ndreq stadiumin se është marrë me pa bota atë fushë

Gliha: Zhegrova gënjen, ai nuk dëshiron të luajë për kombëtaren