Barcelona – Real Madrid, formacionet zyrtare

Super-sfida e El Clasicos, mes Barcelonës dhe Real Madridit, do të zhvillohet nga ora 20:30, derisa trajnerët Luis Enrique dhe Zinedine Zidane, kanë publikuar formacionet e të dyja palëve.

 

Barcelona: Bravo, Alves, Mascherano, Pique, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Neymar, Suarez, Messi.

Real Madrid: Keylor; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Benzema, Bale,  Cristiano Ronaldo.