Orari dhe gjyqtarët në Ligën e Dytë dhe të Juniorëve

Liga e Dytë vjen me javën 14 në të dyja grupet, derisa sot janë caktuar edhe gjyqtarët që do të delegojnë ndeshjet.

Ndërkohë, në Ligëne  juniorëve, zhvillohet java 18.

 

Liga e Dytë – Java 14

 

Grupi A

E diel

Vicianumi – Leshani

(B. Meholli, E. Tahiri, F. Sadiku)

 

Behari – Besa

(D. Rrahmani, G. Hyseni, H. Osmani)

 

Luftetari – Opoja

(L. Metaj, E. Bicaj, T. Iberdemaj)

 

Minatori – L. Baranit

(F. Sadriu, F. Dogani, B. Derguti)

 

Rilindja e Kosoves e Iliria pushojnë

 

Grupi B

E shtunë

Kamenica – Kastrioi

(G. Ibrahimi, L. Nuhiu, M. Kadrija)

 

E diel

Bashkimi  – Kaolini

(P. Jakupi, V. Hyseni, A. Ramadani)

 

Vjosa – Galaksia

(D.Çaka, B. Rudari, L. Selmani)

 

  1. Çanga – Vitia

Besëlidhja  – Rinia

18 Korriku – Ardhmenia

(B. Kabashi, Ar. Krasniqi, Ad. Krasniqi)

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 13:00)

 

 

Superliga – Juniorët

 

Java 18

E shtunë

Drita – Vëllaznimi

(K. Pantina, E. Emini, B. Ismajli)

Besa – Kosova (V)

(F. Nagavci, E. Kuqi, E. Gashi)

Trepça  89 – Drenica

(B. Kosumi, F. Sekiraqa, P. Rama)

 

E diel

Llapi – 2 Korriku

(G. Koci, I. Zejnullahu, A. Bucolli)

 

Feronikeli – Bardhi

(B. Ajeti, K. Maloku, L. Bunjaku)

 

  1. Sadiku – Rilindja

(A. Jakupi, E. Bejtullahu, P. Hyseni)

 

E hënë

Ferizaj – Flamurtari

(I.Mehmeti , G. Restelica, … )

 

Liga e parë – juniorët

Java 8

 

E diel

Fushë Kosova – Istogu

(B. Jashari, V. Maliqi, Z. Rrahimi)

 

Gjakova – Hajvalia

(V. Iberdemaj, G. Jahaj, A. Bajramaj)

 

E  hënë

Trepça – Liria

(V. Musolli, L. Statovci, M. Boshnjaku

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)