Zyrtare: Prishtina lëshon bombën, nënshkruan me futbollistin që shënoi 14 gola

Lirion Fetahaj ka nënshkruar për FC Prishtinën.

Anësori nga Prizreni ka nënshkruar për tre vite me klubin bardhë e kaltër.

fethaaj 12

Ai sezonin e shkuar shënoi 14 gola dhe dha 10 asistime me Lirinë.

fetahaj

Fetahaj është një prej lojtarëve me të mirë në  vitet e fundit. Ai nga bardhekaltërit kërkohej edhe vitin e kaluar.

 

fetahaj

Para tij, Prishtina ka transferuar edhe Ergyn Ahmetin e Trepçës, kurse po e kërkon edhe dyshen e Besës, Xhevdet Shabani dhe Diar Miftaraj./olle/

Fetahaj