Flamurtari ka shumë super futbollistë që i ka prodhuar e luajnë në Superligë, a mund t’i kthejë këtë yje?

Flamurtari është kthyer në Superligën pas gjashtë vitesh në Ligën e Parë.

Fidan Hasani la ofertat e Superligës që ta ndihmojë skuadrën që të rikthehet në Superligë.

Hasani është prodhim i shkollës së Flamurtarit.

Hasani

Por kush janë lojtarët e tjerë që kanë luajtur për këtë skuadër në fëmijëri e më shumë.

Azem Ahmeti pa dyshim është njëri prej lojtarëve më të mirë të Supeligës, i cili hapat e parë i ka nisur në këtë klub.

ahmeti1-e1419593653222

Edhe vëllai i tij Berat Ahmeti po ashtu në fëmijëri ka luajtur te Flamurtari, GazrtaOlle.com.

Beratttt

Pastaj vjen sulmuesi i njohur Berat Hyseni që po ashtu karrierën e ka nisur të skuadra kuqezi.

Hysenii

Leart Emini është një tjetër emër i njohur që ka luajtur te skuadra nga Xhemail Ibishi.

Leart

Nëse Flamurtari arrin t’i bindë këta lojtarë dhe me ata që janë në klub, pa dyshim do të krijonte një super skuadër për Superligë. /Olle/