Aguero turpëron Chelsean

Derbi anglez ndërmjet Chelseat dhe Manchester Cityt, i ka takuar citizenëve të cilët shënuan fitore me rezultat të thellë 3:0.

Për Cityn në këtë ndeshje tre golat u shënuan nga Sergio Aguero.