Harry Kane e Delle Alli afrojnë Tottenhamin në vetëm pesë pikë ndaj Leicesterit (VIDEO)

Tottenham Hotspur ka realizuar fitoren e radhës në Premierligën angleze.

Ata mposhtën 4-0 Stoke Cityt si mysafir.

Harry Kane dhe Delle Ali realizuan nga dy herë.

Pesë  javë para fundit, Tottenham zvogëlon epërsinë e Leicester Cityt në vetëm 5 pikë. Xherdan Shaqiri luajti vetëm 45 minutat e parë.