Fushë Kosova për befasi, Ballkani për vazhdimësi – formacionet zyrtare

Fushë Kosova dhe Ballkani do të takohen në kuadër të xhiros së 25-të në Albi Mall Superligë.

Është një përballje e dy skuadrave me objektiva krejtësisht të kundërta, me vendasit që po kërkojnë shpëtimin dhe mysafirët titullin kampion.

‘Pampurat’ vijnë në këtë sfidë pas dy befasive të mëdha ku mposhtën Dritën dhe barazuan me Dukagjinin, derisa synojnë një tjetër befasi.

Në anën tjetër kampioni në fuqi i Kosovës kërkon fitoren e radhës për ta ruajtur pozitën e parë në tabelë.

Formacionet zyrtare:

Fushë Kosova: Borsellini, Ajdini, Berisha, Ivkic, Prapashtica, Kote, Cenaj, Demiri, Kojasevic, Skrijelj, Sinanovic.

Ballkani: Ballkani: Koliçi, Kuç, Thaçi, Jashanica, Halili, Emerllahu, Trashi, Limaj, Hamidi, Gripshi, Danfa.

/Gazeta Olle/

 

Nëntë vite nga pranimi i Kosovës në FIBA

Gjilani dhe Liria për fitoren e parë në pranverë, formacionet zyrtare