Superliga LIVE: Liria – Drita dhe Malisheva – Fushë Kosova

Sot (e shtunë) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje interesante të vlefshme për xhiron e dytë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Takimi më interesant i ditës së sotme pritet të zhvillohet në Prizren, ku Liria e pret Dritën në stadiumin “Përparim Thaçi”.

Në ndeshjen tjetër, Malisheva është nikoqire e Fushë Kosovës, me takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Superliga LIVE:

Liria – Drita 0:0

Malisheva – Fushë Kosova  6:1
23′ Altin Aliu 1-0
25′ Urim Statovci 1-1
60′ Hazrollaj 2-1
67′ Hazrollaj 3-1
83′ Altin Aliu 4-1
89′ Ilir Mustafa 5-1
90+2 Hazrollaj 6-1

/Gazeta Olle/

Liria për pikët e para në Superligë, Drita për vazhdimësi – formacionet zyrtare

Gjilani bën një tjetër goditje, merr kroatin që shkëlqeu te Kukësi