Trepça mund Vëllaznimin

Kanë përfunduar shtatë ndeshjet e javës së parë të Ligë së Parë. Kryendeshjen mes Trepçës dhe Vëllaznimit e fituan vendasit 2:0.

Fitore të madhe shënoi edhe Ferizaj, që mundi 6:1 Beharin

 

 Rezultatet

Trepça – Vëllaznimi                             2:0

Dukagjini – Vitia                                   1:0

Luftetari – Vllaznia (P)                         1:2

Rahoveci – Kosova (P)                          2:2

Ferizaj – Behari                                     6:1

Ramiz Sadiku – Fushë Kosova           1:0

2 Korriku – Ballkani                             1:1