Superliga LIVE: Gjilani – Llapi, Ferizaj – Ballkani dhe Trepça ’89 – Dukagjini

Albi Mall Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet e xhiros së 16-të që janë në program për tu zhvilluar.

Në tre qytete të ndryshme do të zhvillohen duele nga elita e futbollit kosovar, ku vëmendja padyshim se është në takimin Gjilani – Llapi.

Dy skuadrat po kërkojnë daljen në Evropë me Gjilanin që mbanë pozitën e tretë me 39 pikë, shtatë më shumë se Llapi që është e gjashta.

Duel i zjarrtë pritet të zhvillohet edhe ai mes Ferizajt dhe Ballkanit.

Sfidë shumë interesante zhvillohet edhe në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë ku Trepça ’89 pret Dukagjinin.

Të gjitha ndeshjet e ditës së sotme fillojnë nga ora 13:00.

 

Superliga LIVE:

Gjilani – Llapi 2:2
(3′ Dabiqaj, 17′  Fernando 1-1, 61′ Kelmendi 2-1, 89′ Rivera 2-2,)

Ferizaj – Ballkani 0:0

Trepça ’89 – Dukagjini 2:1
(6′ Oyekanmi 1-0, 80′ Muja 2-0, 84′ Haliti (ag) 2-1,) 

/Gazeta Olle/

Ferizaj për vazhdimësi, Ballkani për këndellje – formacionet zyrtare

Vazhdon kriza e Ballkanit, baras edhe në Gjilan – Trepça ’89 merr tre pikë të mëdha