Ballkani i tregon forcën Dritës, Gjilani dhe Malisheva marrin fitore të mëdha në shtëpi

Albi Mall Superliga starton sot me ndeshjet e xhiros së 12-të ku në program janë tre për tu zhvilluar.

Padyshim që vëmendja e adhuruesve kosovarë do të jetë në Suharekë ku përballë do të jenë dy pretendentët kryesorë për titullin e kampionit Ballkani dhe Drita.

Në stadiumin ‘Liman Gegaj’ në Malishevë pritet të zhvillohet një tjetër ndeshje shumë interesante, ku Malisheva pret Prishtinën.

Dueli i tretë i ditës së sotme do të luhet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, ku SC Gjilani përballet me Feronikelin ’74.

 

Superliga LIVE:

Ballkani – Drita   1-0
38′ Dellova 1-0,

Malisheva – Prishtina  1-0
86′ Mustafa (p) 1-0,

Gjilani – Feronikelii ’74  2-1
45+2′ Ismajli 1-0, 64′ Milev 2-0, 88′ Shillova 2-1,

/Gazeta Olle/

Malisheva – Prishtina, formacionet zyrtare

Vavalis: Nuk e ndjej presionin, dominuam Ballkanin