11-ja më e mirë e të gjitha kohërave në Premierligë, mungojnë emra të mëdhenj (FOTO)

Daily Mail ka publikuar formacion më të mirë të gjitha kohërave në Premier League që nga sezoni 1992-93.

Daily Mail ka analizuar formacionet më të mira që nga sezoni 1992-93, që kur elita e futbollit anglez quhet Premierligë.

Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave në Premierligë është zgjedhur me lojtarët të cilët janë përfshi më së shumti në ekipin e vitit.

Jashtë kësaj 11-she kanë mbetur lojtarë të mëdhenj si Paul Scholes, Lampard, apo Zola, por kjo ishte sepse lojtarët që luajnë në pozita të tyre janë përfshi më shumë në ekipin e vitit.

Jashtë këtij ekipi kanë mbetur edhe portieri legjendar Peter Schmeichel, sulmuesit Fernando Torres, Luis Suarez, Wayne Rooney, mesfushorët Roy Kean, david Beckham etj, transmeton gazetaekspress.

Ekipi: Va nder Sar, neville, Ferdinand, Vidic, Cole, Vieira, Gerrard, Ronaldo, Giggs, Henry dhe Shearer.

CPMMJR