11 gola të realizuar në ndeshjet e sotme të Ligës së Dytë, këto janë rezultatet

Sot janë zhvilluar katër duele interesante në xhiron e dytë të Ligës së Dytë të Kosovës në futboll.

Kek-u ka shënuar fitoren më të thellë, ku në shtëpi ka mposhtur Vëllazërinë me rezultat 4-1, shkruan Gazeta Olle.

Ishte kjo fitorja e dytë në dy ndeshjet e para kampionale për skuadrën nga Obiliqi.

Gjakova, në anën tjetër ka fituar derbin lokal, derisa ka mposhtur me rezultat prej 3-2 ekipin e Dardanës, duke arkëtuar pikët e para.

Fitore ka arritur edhe Minatori si mysafir ku ka triumfuar ndaj Bashkimit me rezultat 1:0, dhe tani së bashku me Kek-un kanë nga gjashtë pikë në këtë fillim të sezonit.

Ndeshja tjetër në mes të Beharit dhe Shkëndijes ka përfunduar pa gola, 0-0.

E shtunë – Liga e Dytë – Java II

KF Gjakova – FC Dardanët 3-2

KF Keku – KF Vllazëria 4-1

KF Bashkimi – KF Minatori 0-1

KF Behari – KF Shkëndija 0-0

Tabela momentale pas ndeshjeve të zhvilluara sot: 

 

/Gazeta Olle/

Ja kujt ia dedikon Drenica fitoren ndaj Prishtinës

Broja i pafat në minutat e fundit, bëri gjithçka mirë, por shtylla ia mohoi golin