Mposhtet Interi

Skuadra e Interit është mposhtur në shtëpi nga Torino me rezultat 2:1.

Golin e vetëm për vendasit e shënoi Icardi, përderisa për Torino, golat u shënuan nga Molinarco dhe Belootti.

Interit në këtë ndeshje iu ndëshkuan dy lojtarë me kartonë të kuq, Miranda dhe Nagatomo. /Olle