10 futbollistët me klauzola marramendëse në La Liga

Pedri e ka vazhduar kontratën me Barcelonën për edhe pesë vjet të tjera, e cila do ta mbajë atë në “Camp Nou” deri në verën e vitit 2026.

Barça i ka vendosur 18-vjeçarit një klauzolë lirimi marramendëse, 1 miliard euro.

Kështu, ai është bërë njëri prej futbollistëve me klauzolën më të lartë në La Liga. Aq sa ai kanë klauzolën edhe Fede Valverde dhe Karim Benzema, që të dy të Real Madridit.

Pas tyre vjen Alaba me 850 milionë euro, derisa në top pesë futet Antoine Griemzann i Barcelonës i huazuar te Atletico Madrid, me klauzolë 800 milionë.

10 futbollistët me klauzolat më të larta në LaLiga:

Ndryshon vlera e disa lojtarëve te Kosova, Rrahmani, Bytyqi e Paqarada në ngritje

Pas rinovimit, Ulpiana do të luajë për herë të parë në “Sami Kelmendi”