1 mijë e 844 euro për fanellën e autorit të eurogolit, Nedim Bajramit

Nedim Bajrami ka shënuar një eurogol kundër Çekisë, për ta barazuar rezultatin në minutën e 66-të te ndeshjes duke bërë që Shqipëria ta marrë një pikë në Pragë.

Kërkesat për ta marrë fanellën e tij, ishin të larta.Atij i është shitur fanella e tij e Kombëtarës me numrin 10, për një çmim goxha të lartë.

Ajo u shit për 1 mijë e 844 euro (1 mijë e 729 eurosh), sipas të dhënave të Match Worn Short.

Shqipëria aktualisht ka 10 pikë, me tri fitore, një barazim dhe një humbje, që e bën lider të grupit.

Hendbollistët e Kombëtares së Kosovës vendimtar në skuadrat e tyre

Arbnor Muja pjesë e formacionit të javës në Belgjikë