​Fshati Olimpik në Tokio stoliset me flamuj të Kosovës

Nga 23 korriku deri më 7 gusht 2021 në Tokio të Japonisë do të zhvillohen Lojërat Olimpike të cilat ishin të planifikuara të mbahen në vitin e kaluar por që kjo nuk ndodhi për shkak të pandemisë Covid-19.

Në këtë eveniment të madh sportiv Kosova do të përfaqësohet nga 11 sportistë nga fusha të ndryshme sportive.

Tashmë në Tokio kanë zbarkuar pothuajse e gjithë ekipa e Kosovës e cila kryesohet nga pesë xhudistë.

Fotot që vijnë nga Fshati Olimpik shfaqin shumë flamuj të Kosovës nëpër rrugë dhe ndërtesa që tregojnë mikpritjen e madhe për sportistët tonë atje.

​Duka: Granit Xhaka do të bënte mirë te Roma, Elseid Hysaj nuk e meriton situatën e krijuar

Granit ​Xhaka pritet t’i bashkohet Romës në kampin stërvitor në Portugali