Zyrtare: “Shqiponjat” bojkotojnë Pejën

Tifozët e Pejës, Shqiponjat kanë vendosur që ta bojkotjnë skuadrën e tyre të zemrës.

Lajmi është konfirmuar përmes një postimi në fazën zyrtare në Facebook.

Më poshtë mund ta lexoni postimin origjinal.

Ky është postimi i tifozëve në Facebook:

“Tashmë #Zyrtare

Shqiponjat bojkotojnë klubin e basketbollit KB.Peja

Para pak çastesh përfundoj mbledhja e tifo grupit #Shqiponjat, mbledhje kjo e thirrur nga kryesia e saj për diskutimin e problemeve klub – tifozë.

Unanimisht nga mbi 40 veta u kërkua dhe u miratua bojkotimi total i klubit KB.Peja e cila po i injoron tifozat #Shqiponjat, dhe po i bojkoton.

Andaj edhe njëherë ju njoftojmë se #Shqiponjat nuk shuhen, aq ma tepër ata nga kjo mbledhje janë edhe më të fort dhe të bashkuar si kur më parë. Edhe pse dikush dëshiron ti shuaj. #Shqiponjat ishin dhe do jenë së egzistuari ende.

Shqiponjat janë tifozët e qytetit Peja, por jo edhe klubit basketbolli Peja deri sa ajo ti respektoi si duhet tifozet e vet.

Këtë përgjigje e ka marr klubi KB.Peja edhe në ndeshjet e fundit ku palestra nuk mblodhi as 200 shikues.

Për fund, ju njoftojmë të gjithë anëtarësin e tifo grupit #Shqiponjat dhe qytetarët e #Pejës se begjat e anëtarsisë janë përfundu, ndërsa ato sonte u shpërndan për të pranishmit, ndërsa ata që i duan begjat le të kontaktojnë kryetarin e saj Nermin Ferizi”.