Zyrtare: Ky është formacioni më i mirë i FIFA-s

Sonte do të mbahet mbrëmja gala e FIFA-s.

FIFA ka publikuar formacionin më të mirë të vitit 2016

Real Madrid ka pesë lojtarë në formacionin më të mirë të vitit 2016 të FIFA’s, Marcelo, Ramos, Koos, Modric dhe Ronaldo.

Katër lojtarë janë të Barcelonës, Pique, Iniesta, Suarez dhe Messi, ndërsa nga një lojtarë kanë Bayern Munich me Manuel Neuer dhe Juventus me Dani Alves.