Zyrtare: Westermann te Betisi

Juventusi ka humbur garën për mbrojtësin gjerman Westermann.

Skuadra e Betis, me një shënim në faqen e tyre zyrtare ka njoftuar se ka nënshkruar me lojtarin i cili ishte i lirë.

Marrëveshja është për dy sezonet e ardhshme me opsion për një vit të tretë.

Megjithatë Juventusi ka për objektivë dy gjermanë të tjerë Gotzen dhe Draxlerin.