Zyrtare: Vendoset stadiumi për finalen e madhe

Lajmin e kanë bërë të ditur faqet zyrtare të skuadrave finaliste, transmeton IndeksOnline.

Takimi mes Barcelonës dhe Sevillas do të zhvillohet më 21 prill.

Stadiumi “Wanda” është i Atletico Madridit, i cili është hapur gjatë këtij sezoni 2017/18 dhe ka kapacitet deri në 67 mijë ulëse.

wanda-metropolitano-inside_1d5xntl1mbjrp1imw5cla31be6 1200px-Wanda-Metropolitano-1024x497