ZYRTARE: Vëllaznimi nuk ndalet, prezanton edhe dy përforcime tjera

Vëllaznimi ka zyrtarizuar edhe dy transferime tjera gjatë ditës.

Bergim Maliqi dhe Almedin Murati iu janë bashkuar kuqezinjve nga Gjakova, përcjellë “Olle”.

“Almedin Murati dhe Bergin Maliqi i bashkohen Vëllaznimit.

Almedin Murati i cili luan sulmues i cili ishte pjesë e KF Besa tani ka vendosur ti mbroj ngjyrat kuq e zi të Klubit Gjakovar, gjithashtu edhe Bergin Maliqi i cili luan mesfushor krahu dhe ishte pjesë e KF Besa tash e tutje do të jetë pjesë e KF Vëllaznimit”, njofton klubi kuqezi. /Gazeta Olle/