Zyrtare: Super-lajm për Shaqirin

Xherdan Shaqiri ka lënë prapa lëndimin dhe është rikthyer në skuadrën e Stoke City.
Kjo skuadër pret të shtunën Bournemouthin, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 12’të në Premierligë. Për këtë ndeshje, është gati edhe anësori kosovar, Xherdan Shaqiri, i cili mungon për disa javë.
Lajmi është konfirmuar nga trajneri i Stoke Cityt: “Xherdan Shaqiri është mirë dhe i gatshëm për lojë”, ka thënë Mark Hughes.