ZYRTARE: Skuadra kosovare përforcohet me një basketbollist nga Amerika

KB Ylli ka prezantuar basketbollistin e parë të huaj.

Tashmë kësaj skuadre i është bashkuar basketbollisti amerikan, Anthony Adger, shkruan Gazeta Olle.

“Jam shumë i emocionuar që do të jem pjesë e Golden Eagle YLLIT dhe tashmë mezi po pres të vijë dhe të fillojmë me stërvitje. Po pres të kem përvojë interesante këtë vit në Kosovë dhe të shoqërohem me bashkëlojtarët për një lojë të fortë”, ka thënë Adger.

Njoftimi: Anthony Adger është përforcimi i ri për këtë sezonë në klubin tonë

Me një përformancë fantastike prej sezonës në sezonë, ngritjen e tij tash do ta bartë tek Golden Eagle YLLI.

Fotografia e K.B. Golden Eagle YLLI