ZYRTARE: Skënderbeu transferon yllin më të madh të kampionatit

Sulmuesi i Luftëtarit ka konfirmuar për “Panorama Sport” se ka arritur marrëveshjen me Skënderbeun dhe se do të transferohet te korçarët.

“Po, e kam mbyllur me Skënderbeun”, konfirmon lojtari.

“Zgjodha klubin më të mirë në Shqipëri dhe mendoj se do të jetë një eksperiencë çdo të më shërbejë si trampolinë për të shkuar jashtë Shqipërisë”, ka thënë Abazaj.

Pas paraqitjeve të jashtëzakonshme këtë sezon, Abazaj është kërkuar nga shumë klube brenda dhe jashtë vendit.

Abazaj