Zyrtare: Shtyhet ndeshja për shkak të kurdisjeve

Ndeshja mes Gothenburg dhe AIK në Suedi është shtyrë pas zbulimit të përpjekjes për kurdisjen e duelit.

Federata e Futbollit të Suedisë ka konfirmuar lajmin duke e përshkruar si sulm serioz ndaj futbollit suedez.

Takimi ishte caktuar të zhvillohej sot nga ora 18:00.