ZYRTARE: Prishtina bën goditjen e madhe, rikthen në skuadër Labinot Ibrahimin

Pas Max Rugovës, Prishtina ka bërë goditjen e dytë brenda ditës.

Tashmë kjo skuadër ka prezantuar mbrojtësin e njohur, Labinot Ibrahimi, shkruan Gazetaolle.

Ibrahimi rikthehet te Prishtina pas 6 vitesh, nga ku është transferuar te Partizani në vitin 2013.

Njoftimi: Gaz Demi ndihmon Prishtinën
Labinot Ibrahimi kthehet në Prishtinë

Prishtinë, 14 gusht 2019 – Presidenti i nderuar i Partizanit, mik i ngushtë i kryetarit të FC Prishtina, Remzi Ejupi, do të ndihmoj klubin tonë duke pranuar ofertën e transferimit të Labinot Ibrahimit, nga radhët e Partizanit nga Tirana në Prishtinë.

Labinot Ibrahimi, ndër futbollistët më të dashur të tifozerisë së kuqe, do të rikthehet në skuadrën e Prishtinës pas 6 vitesh kur në vitin 2013 kishte lëvizur për Tiranë.

Labinot Ibrahimi, ka fituar të gjitha trofetë e mundshëm, si me Prishtinën po ashtu edhe me Partizanin.

Ndërsa, FC Prishtina, edhe njëherë falënderon publikisht presidentin Demi për ndihmën dhe bashkëpunimin e ngushtë ndërmjet dy klubeve.

Gaz Demi ndihmon Prishtinën