Zyrtare: Premierliga rikthehet me këtë datë!

Premierliga e Anglisë pritet të rikthehet në muajin qershor.

Tashmë liga më e fortë në botë e futbollit do të jetë aktive nga 17 qershori, trasnmeton Gazeta OLLE.

Ndeshja e parë hapëse e këtij rifillimi pritet të jetë një super derbi.

Manchester City do të jetë nikoqir i Arsenalit në ndeshjen hapëse pas pandemisë së koronavirusit.

Kështu, ky pritet të jetë një takim në mes Pep Guardiolas dhe ish ndihmësit të tij Mikel Arteta./Gazeta OLLE/