Zyrtare: Podolski befason me këtë vendim, ndoshta e ka këshilluar ‘Balena Blu’!

Futbollisti i njohur polak më nënshtetësi gjermane, Lucas Podolski, është transferuar në Japoni te Vissel Kobe, përcjellë Gazetaolle.com nga mediat ndërkombëtare.

Ish-futbollisti i Interit, Arsenali dhe Bayern Munichut në edicionin e fundit ishte pjesë e Galatasarayt në Superligën e Turqisë.

Ai kishte oferta të shumta, mirëpo e zgjodhi Japoninë për shkak të ofertës së mirë nga ana financiare.

Podolski në vitin 2014 është shpallur kampion bote më Kombëtaren e Gjermanisë. /Gazetaolle.com

po