ZYRTARE: Përforcohet Besa në hendboll

Skuadra kampione në hendboll, Besa Famgas ka prezantuar ardhjen e fundit në skuadër.

Danilo Mihaljeviq është ardhja e fundit në këtë skuadër.

Besa edhe këtë edicion pritet të luaj në garat evropaniane në hendboll, shkruan Gazeta OLLE.

Njoftimi nga KH Besa Famgas:

Danilo Mihaljeviq është lojtari i ri i KH Besa Famgas .

Mihaljeviq fitoi kampionatin malazez dhe Kupën e Malit të Zi me mini-sezon “Lovcen” dhe ishte një nga lojtarët më të dalluar .
Vitin e kaluar ishte pjesë e RK Železničar qe ishte pjese e SAHA ligë.