Zyrtare: Pas Feronikelit, edhe ky klub vendos që ta ndërrojë logon

Ditë më parë skuadra e Feronikelit ka vendosur që ta ndërrojë logon e klubit, përcjellë GazetaOlle.com.

Të njëjtën gjë e ka bërë së fundmi edhe skuadra e Ligës së Dytë të Kosovës në futboll, Minatori i Magures.

Lajmi konfirmohet nga faqja e klubit në rrjetin sociale Facebook.

“Sot u prezantua logoja e re e klubit futbollit Minatori.

Në këtë logo ju tregojmë 5 pikat kryesorë të saja cilat janë :

Korniza një formën e shkronjës “M” ku simbolizon fshatin Magurë dhe klubin e Minatorit.

  1. Qekanët në krye të logos, simbolizojnë minatorët të cilët kanë punuarë në Minierën e Goleshit.
  2. Kodra e Goleshit mbrenda kornizës së logos ku punuan me vite të tëra minatorët.
  3. Viti i themelimit të klubit në atë kohë i ashtuquajturë “FK Rudari” pra në vitin 1946.
  4. Dhe në fund yjët e paraqituar në logo ku simbolizojnë të gjitha nacionitetët në Kosovë.

Për këtë dizajnë të logos më shumë punë u përkujdes kompania ” District Films – Design and Movie/Television Studio ”

#KFMinatori #Magurë #NeëLogo #DistrictFilms”, shkruhet në faqen e Minatorit. /GazetaOlle /

m