Zyrtare: Nga Ferizaj te Shkëndija e Tetovës

Talenti ferizajas, Leard Sadriu, ka nënshkruar kontratë me ekipin e parë të Shkëndijës së Tetovës.

Drejtori sportiv i klubit, Genc Hyseni është ai që ka zhvilluar bisedime me drejtuesit e klubit Tetovar për 5 ditë.

Marrëveshja është arritur dhe Sadriu do të jetë pjesë e Shkëndijës.

Leard Sadriu përndryshe ka qenë pjesë e grupmoshave të KF Ferizaj si dhe ka qenë pjesë e përfaqësueses së Kosovës u17.

Fotografia e KF Ferizaj

Klubi amë i ka uruar fat në aventurën e re.

Ferizaj është duke punuar për ta krijuar kryesinë e re dhe për të punuar që të kthehen në Superligë. /Gazeta Olle/

ferizaj ujqit