Zyrtare: Në këto data do të luajë Prishtina në Ligën e Evropës

Prishtina është skuadra e parë kosovare që do të marrë pjesë në garat kualifikuese të Europa Ligës.

Skuadra nga kryeqyteti pjesëmarrjen e ka siguruar si e dyta në ligë, pasi që fituesi i Kupës së Kosovës nuk i kishte plotësuar kushtet për pjesëmarrje, shkruan indeksonline.

Këto janë datat kur Prishtina do t’i zhvilloj ndeshjet:

prishtina 12

prishtina

2017/18 Kalendari i UEFA Europa League:

19 Qershor 2017 – Shorti për Europa League (Raundi i parë dhe Raundi i dytë) 29 Qershor 2017 – Loja e parë (vendas ose mysafir) 6 Korrik 2017 – Loja e dytë (vendas ose mysafir)

Për raundet tjera eventuale:

13/07/17: Raundi i dytë kualifikues, ndeshja e parë 14/07/17: Shorti për Raundin e tretë kualifikues 20/07/17: Raundi i dytë kualifikuese, ndeshja e dytë

27/07/17: Raundi i tretë kualifikues, ndeshja e parë 03/08/17: Raundi i tretë kualifikues, ndeshja e dytë

17/04/17: Shorti i Play-off 17/08/17: Play-off, raundi i parë 24/08/17: Play-off, raundi i dytë

25/08/17: Shorti për Fazën e Grupeve