Zyrtare: Naser Aliji largohet nga Dinamo Bucuresti

Futbollisti i Kombëtarës së Shqipërisë, Naser Aliji ka përfunduar aventurën e tij në Rumani te skuadra Dinamo Bucuresti.

Lajmin e ka komfirmuar vetë futbollisti në faqen e tij zyrtare në rrjetet sociale, shkruan GazetaOlle.com.

Ansori ka shkruar se falenderon skuadrën si dhe tifozët e Dinamosë për përkrahjën që i dhanë gjatë qëndrimit të tij në Rumani.

Më parë Aliji ka luajtur te skuadrat si Basel, Vaduz, e Kaiserslautern.

Fotografia e Naser Aliji

25 vjeçari është pjesë e Kombëtarës së Shqipërisë që nga viti 2015.

Gjatë kësaj kohe ai ka zhvilluar 11 ndeshje për Shqipërin.

/GazetaOLLE