Zyrtare: Mësojeni skuadrën e tretë që e siguron Premierligën (FOTO)

 Huddersfield është skuadra e tretë që siguron pjesëmarrjen në Premierligë edicionin tjetër.

Huddersfield ka arritur ta fitojë ndeshjen finale të Play Offit ndaj Reading, pas ekzekutimit të penalltive, 4-3.

Koha e rregullt dhe shtesat dy herë nga 15 minuta, përfunduan 0-0.

Huddersfield bëhet skuadra e tretë që siguron Premierligën, pas Newcastel United dhe Brighton.