ZYRTARE: Mesfushori i Arsenalit transferohet në ekipin e madh spanjoll

Skuadra spanjole, Valencia, ka nënshkruar me mesfushorin e Arsenalit, spanjollin Francis Coquelin.

Transferimin e Cokuelin e ka konfirmuar trajneri i ‘Topçinjve’, Arsene Wenger në një intervistë për ‘BBC Sport’, transmeton Gazeta Olle.

Image result for frencis coquelin

“Coquelin shkon në Valencia, sepse ai nuk ka pasur mundësi të mjaftueshme me ne. Ai kishte një mundësi dhe e lashë të shkojë”, ka thënë Wenger.

Spanjolli pranoi një ofertë prej 12 milionë sterlinash para ndeshjes gjysmëfinales së Kupës së Ligës së kundër Chelseat.

Image result for frencis coquelin

Cokuelin pritet të debutojë me klubin e ri në fundjavë, kur Valencia do të luajë si mysafire e Deportivo La Corunas. /Gazeta Olle/

Image