ZYRTARE: Mancini emërohet trajner i Italisë

Robert Mancini edhe zyrtarisht është trajner i Kombëtares së Italisë.

Ish trajneri i Interit dhe Manchester Cityt, ka marrë drejtimin e ekipit kombëtar të Italisë.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e ekipit kombëtar të Italisë, i cili ka të fituar katër Kupa të Botës.

Mancini së fundi ka qenë trajner i skuadrës së Zenitit.