ZYRTARE: Lojtari i Kosovës U21 prezantohet në Gjermani të skuadra e re

Hendbollisti i Kosovës U-21, Atdhe Basholli, i bashkohet skuadrës gjermane HSG.

Lajmi konfirmohet nga klubi gjerman.

“Atdhe Basholli ka arritur në Stoppenberg pas Kampionatit Botëror U21. Më 25.07.

2019 ‘Addi’ luajti ndeshjen e fundit në Kupën e Botës U21 kundër Australisë (38:20), shkruan botasot.

Këtë javë, megjithatë, aventura e tij fillon në HSG dhe ai iu bashkua seancës stërvitore. Ai do të bëjë debutimin e tij sot në miqësoren kundër DJK Styrum.

Trajneri Oliver Wysk tha fjalë miradije për Bashollin dhe nga ai cili pret shumë. “I urojmë Addit një fillim të shkëlqyeshëm në Gjermani dhe jemi shumë të lumtur që ai është këtu!”,- thuhet nga klubi gjerman.

Image