Zyrtare: Llapi e prezanton Shend Kelmendin

Llapi vazhdon me përforcime për edicionin e ardhshëm, përcjellë GazetaOlle.com.

Llapi e ka transferuar sulmuesin e Trepça ’89, Shend Kelmendi.

Kelmendi ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën e drejtuar nga Bylbyl Sokoli.

“Zyrtare: Shend Kelmendi përforcon Llapin
Sulmuesi vjen nga Trepça ’89 dhe ka nënshkruar me Llapin për dy vitet e ardhshme
Podujevë, 17 qershor 2018 – Llapi ka arritur marrëveshje me sulmuesin Shend Kelmendi për të qenë pjesë e klubit në dy vitet e ardhshme.
Shend Kelmendi, 23 vjeç, i lindur më 21.09.1994 në Prishtinë, e nisi tek Prishtina ku nga juniorët kaloj tek ekipi i parë ku realizoj 11 gola. Pas 4 viteve, ai u largua tek Trepça ’89 ku më pas Skënderbeu bleu kartonin e futbollistit. Ai u rikthye për 6 muaj tek Trepça ’89 dhe nga ky stinor do jetë nën ‘ombrellën’ e Llapit. Kelmendi luan si sulmues i dy krahëve dhe si qendërsulmues”, thuhet në njoftimin e Llapit. /Gazeta Olle/