ZYRTARE: Lazio transferon shqiptarin e Bayern Munichut

Quhet Progon Maloku dhe është vetëm 18-vjecar, luan në rolin e sulmuesit të qendrës, ky është transferi i ri i Igli Tares te Lazio.

Lazio ka zyrtarizuar blerjen e Progon Malokut, sulmuesit shqiptar (18-vjecar), të cilin e mori nga skuadra gjermane, Bayern Munich.

Image result for progon maloku

Lajmin e ka bërë të ditur klubi nga kryeqyteti italian, që theksoi se kontrata me Malokun është trivjecare, derisa sulmuesi fillimisht do të luajë në skuadrën e të rinjve.

Maloku është anëtar i grupmoshave U18 të Kombëtares së Shqiperisë. /Gazeta Olle/

Image result for progon maloku