Zyrtare: Lampard emërohet trajner i ekipit anglez

Frank Lampard është emëruar trajner i skuadrës angleze Derby County, transmeton GazetaOlle.com nga mediat angleze.

Ish-mesfushori i njohur anglez ka firmosur kontratë tre-vjeçare me klubin që bënë gara në Ligën e Dytë të Anglisë (Championship).

Lampard konsiderohet një ndër lojtarët më të mirë anglez në vitet e fundit ku e ka bartur fanellën e Chelseas dhe Kombëtares angleze.

Ai tashmë do të nis një tjetër karrierë në futboll. /Gazeta Olle/

Degs9vPXUAIx1ND-1024x682