ZYRTARE: Labinot Osmani zgjedh skuadrën për sezonin e ri

Labinot Osmani do të qëndrojë te skuadra e vendlindjes, Vushtrria, edhe për një sezon.

Pavarësisht disa opsioneve, ai zgjodhi të qëndrojë në “Ferki Aliu”.

Lajmi është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare  e klubit vushtrrias:

“Lideri i padiskutushëm, golashenuesi i të gjitha kohërave, ka vendosur që ti prij #betejës bashkë me djelmoshat tjerë nën shiritin e kapitenit drejtë synimit të përbashkët #drejtesuperliges 

Ne e Faleminderojm siqerisht Labin për gatishmërin dhe vullnetin për të qenë pjesë e klubit!”.