ZYRTARE: Kundërshtarë të fortë për Prishtinën në Europe Cup

Short i vështirë, por në këto nivele kundërshtarë të lehtë nuk ka.

KB Prishtina ka mësuar dy kundërshtarët në FIBA Europe Cup në kuadër të Grupit G.

Skuadra e KB Prishtinës do të përballet me dy skuadra të forta.

E para ëhstë Belfius-Mons Hainut, që vjen nga Belgjika.

Ndërsa ekipi tjetër është Demir Insaati nga Turqia.

Skuadra e tretë dhe e fundit do të mësohet nesër, kur edhe do të hidhet shorti.

Ndeshjet për fazën e grupeve do të nisin nga muaji nëntor.

sigal prishtina