ZYRTARE: Kosova shënon ngritje në renditjen e FIFA-s

Është publikuar renditja më e re e FIFA-s për muajin mars.

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje për tri pozita, falë dy barazimeve në shtëpi me Danimarkën dhe Bullgarinë, shkruan Gazeta Olle.
Kosova tani ndodeht në vendin 127 në botë.

Dardanët kanë momentalisht 1124, kundrejt 1113 që kishin për muajin shkurt.

Ndërkohë, Kombëtarja shqiptare ka pësuar rënie për një pozitë. Kuqezinjtë ndodhen në vendin 62.