ZYRTARE: Klubi i njohur vendor me trajner të ri

KB Peja ka prezantuar trajnerin e ri para dueleve finale të Kupës së Kosovës në basketboll.

Tashmë drejtimin e kësaj skuadre do ta ketë turko-boshnjaku Adis Beciragic, shkruan Gazeta Olle.

Beciragic, ka një karrierë të pasur në Turqi ku ka drejtuar disa skuadra atje.

Më poshtë njoftimi i Pejës:

Zyrtare: KB Peja ka arritur marrëveshje me trajnerin Adis Bećiragić

Disa ditë pas shkarkimit të trajnerit të Jeronimo Sarin klubi ka arritur të bëjë marrëveshje të re me super trajnerin Turko-Boshnjak Adis Bećiragić.

Adis ka një karrierë të begatshme në Turqi si trajner dhe në Bosnje si lojtar. Më poshtë i kemi paraqitur disa detale nga rrugëtimi i Adis në Basketboll.

• /2018-2019 KONYASPOR HEAD COACH TBL

• 03 / 2018 – 06/2018 MURATBEY UŞAK SPOR SENIOR BSL MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH

• 02/ 2018– 03/ 2018 PETKIM SPOR SENIOR TBL MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH

• 7 / 2016 – 01/ 2018 KONYA SPOR JUNIOR BASKETBALL TEAM, COORDINATOR

• 12/ 2013 – 03/ 2016 KONYA SPOR SENIOR BSL MEN’S BASKETBALL TEAM, HEAD COACH

• 7 / 2013 – 12/ 2013 GAZİANTEP MUNICIPILITY BASKETBALL CLUB

ROYAL HALI GAZİANTEP SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM, BSL ,HEAD COACH

• 7 / 2011 – 7 / 2013 DARÜŞŞAFAKA BASKETBALL CLUB DARÜŞŞAFAKA SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH

• 7 / 2009– 7 / 2011 ANTALYA KEPEZ BASKETBALL CLUB KEPEZ SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH

• 7 / 2006 – 7 / 2009 GALATASARAY SPORTS CLUB

GALATASARAY CAFE CROWN SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , ASSOCIATIVE HEAD COACH

• 7 / 2005 – 7 / 2006 ÜLKER BASKETBALL CLUB

ÜLKER SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , ASISTANT COACH

• 7 / 2000 – 7 / 2005 ÜLKER BASKETBALL CLUB

ÜLKER MEN’S YOUTH BASKETBALL TEAM , HEAD COACH.