Zyrtare: Këto janë lojtaret e ftuara nga Përfaqësuesja për turneun kualifikues të Botërorit 2017

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave nga data 1- 5 dhjetor në Minsk të Bjellorusisë do të jetë pjesëmarrëse e turneut kualifikues për Kampionatin Botëror 2017 dhe gjendet në grup më nikqorirn Bjellorusibnë, Zvicrën dhe Turqinë.

Përzgjedhësi Florent Beqiri sot bëri publike emëroren e lojtareve te cilat pritet të udhëtojnë në Bjellorusi port e cilat paraprakisht do te zhvillojnë edhe disa seanca stërvitore nga data 25 nëntor dhe deri në nisje për Bjellorusi.

Florent Beqiri për këtë sfidë ka caktuar edhe bashkëpunëtorët që do ti ndihmojnë ne grumbullimin e radhës I cili zhvillohet ne Gjakovë nga dita e premte. Lulzim Nagavci dhe Vlora Jashari do të jenë ndihmësit e tij, kurse për shëndetin e tyre do të kujdeset fizioterapeuti Ilir Konjusha.

Lista

KELMENDI Njomza Prishtina 24.03.1994 170/65 GK

BASHA Albulena Shqiponja 24.03.1988 171/60 LW

KAMERI Elma Istogu 15.04.1997 173/67 LB

MEHMETI Shkurta Shqiponja 20.04.1994 173/63 PV

FAZLIJA Shpresa Kastrioti 29.03.1990 160/58 RB

RAMA Burneta Prishtina 22.02.1990 174/63 LB

SEFEDINI Mimoza Prishtina 18.09.1988 168/53 CB

ALIU Fitore SG Kappelwindeck (GER) 11.10.1990 173/68 RB

KRASNIQI Arlinda Istogu 02.06.1996 170/64 PV

RUDAKU Valbona Vushtrria 10.04.1982 165/51

 

IBRAHIMI Mana Shqiponja 04.10.1993 177/68 RB

 

BAJRAMI Xhevahire Shqiponja 13.12.1993 175/63 LB

STAGOVA Aida Kastrioti 07.03.1995 165/58 LW

KELMENDI Albulena Shqiponja 12.01.1987 173/58 RB

GJIKOKAJ Mirela Follo J18 (NOR) 17.03.1999 178/65 LB

DEMAJ Leonora