Zyrtare: Këtë dy futbollistë nuk do bartin fanellën e Prishtinë në edicionin e ri

Prishtina është një ndër klubet më të përforcuara në afatin kalimtar të verës.

Klubi më i madh në vend konsiderohet një ndër favoritët kryesor për ta fituar titullin e kampionit në këtë edicion ndërkohë që konkurrenca në ekip është shumë e madhe.

Prishtina së fundmi i ka huazuar dy talente te KEK-u, Atdhe Grajçevcin (17) dhe Leonat Vitia (16), raporton Gazetaolle.com.

Grajçevci dhe Vitia konsiderohen si futbollistë shumë të talentuar ndërkohë që te KEK-u pritet të kenë hapësirë më të madhe. KEK-u bënë gara në Ligën e Parë. /Olle