Zyrtare: Albert Kaçiku i Trepçës ’89, nënshkruan me Apoloninë

Futbollisti nga Mitrovica, Albert Kaçiku, është larguar nga Trepça ’89 për të nënshkruar në Shqipëri me Apoloninë e Fierit.

Lojtari ka firmosur dhe është prezantuar sot në ekipin që bën gara në Kategorinë e Parë të Futbollit shqiptar, transmeton Gazetaolle.com.

Kaçiku është 21-vjeçar derisa edhe më parë ka luajtur në Shqipëri për Dinamon e Tiranës. /Olle