ZYRTARE: Eto’o nënshkruan me këtë skuadër

Sulmuesi kamerunas, Samuel Eto’o vazhdon të jetë në qendër të vëmendjës në botën e futbollit.

Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Interit, me të cilat skuadra kishte fituar edhe Ligën e Kampionëve, nga sot është bërë me skuadër të re.

Image result for eto'o

Eto’o ka nënshkruar me skuadrën turke Konyaspor, pjesë e së cilët para një sezoni ishte edhe futbollisti kosovar, Alban Meha.

Lajmin e bëri të ditur skuadra turke përmës sajtit zyrtar të klubit në Twitter.

Eto’o para një dite shkëputi kontratën me skuadrën e Antalyasporit, me të cilën skuadër luajti në dy vitet e fundit. /Gazeta Olle/

Related image